O festivalu

Pardubický pivní festival Nachmelené mlýny vznikl v roce 2019 jako reakce na to, že v našem krásném krajském městě do té doby nebyl reprezentativní festival zaměřený na pivo.

Proč Nachmelené mlýny? První dva ročníky se uskutečnili v prostorách Gočárových Automatických mlýnů, tak se to nabízelo samo. V té době chátrající areál koupil nový majitel a pomalu ho začínal otevírat širokému využití. To místo mělo – a věříme, že opět bude mít – neskutečného genia loci…

Od roku 2021 jsou mlýny v rekonstrukci, takže uplynulé ročníky byl festival tak trochu putovní po centru Pardubic. Pro minulé roky jsme zakotvili v parádním místě Pardubického letního kina na břehu Labe u Wonkova mostu.

POZOR: Skvělá zpráva pro rok 2024 se vracíme zpátky do rekonstruovaných Automatických mlýnů!!

Náš festival je orientován na řemeslné a lokální pivovary. Vždy upřednostňujeme, když k nám přijedou přímo zástupci z daného pivovaru, potom je to správně autentické. Pardubickému publiku tak pravidelně představujeme širokou nabídku pivních stylů, trendů a novinek.

Ke skvělému pivu samozřejmě patří i dobré jídlo, každoročně se několik gastro stánků pečlivě stará o bříška návštěvníků.

Velký důraz klademe i na doprovodný program. Na podiu se střídají lokální kapely, návštěvníci si můžou zasoutěžit v několika pivních disciplínách a každý rok máme i speciální dětský koutek, kde zábavu najdou ti nejmenší a festiva tak je doslova zábavou pro celou rodinu.

Přijďte si užít perfektní atmosféru, setkat se s přáteli, užít si konec léta. Pravidelně vždy druhou sobotu v září!