Nachmelené mlýny I

Po několika měsících přemýšlení a pár týdnech intenzivních příprav to přišlo – konečně už i Pardubice mají svůj vlastní pivní festival. Jasně, už několik let pořádají kluci z místních hospod s rotujícími pípami Přelet pivních píp pod Kuňkou, ale co si budem, to je někde na vesnici a ne v Pardubicích… 😀 .

Sobota, 14. září 2019 jsme to odpálili. Počasí nádherný, Mlýny připravený, pivovary se svými stánky taky dorazili, stage postavená a ozvučená… zábava může začít.

Pivovary se nám podařilo vybrat parádní: Raven, Hradecký Klenot, Mordýř, Kočovný Kozi, Cobolis, Kutílkova palírna a pivovar, Pivovar Kamenice, Rampušák, MadCat, Neratov, Kočovný Topič, Beránek a vše doplnila Pardubická moštárna Zdrcený jablko se svým sajdrem.

Po kulturní stránce jsme taky nestrádali – ať už narychlo sestavené uskupení Jim’s Beams, přes holické mladé pušky Safe Exit, trochu bluegrassu od Apalucha bandu až po závěrečnou pecku, která spolehlivě rozpohybovala celé mlýny – pardubickou punkovou klasiku – skupinu Volant… Byla to paráda.

Co dodat? Jasně, víme o tom, že je prostor pro zlepšení, pro příště zvětšit kapacitu WC, občerstvení a nasadit sklo (to jsme chtěli už letos, ale ne všechno se podařilo zvládnout). Ale i tak to byla moc fajn sobota a hlavně doufáme, že se nám podařilo nastartovat krásnou tradici…

Napsat komentář