NACHMELENÉ MLÝNY

Pardubický pivní festival Nachmelené mlýny vznikl po měsících přemýšlení a plánování. Je až s podivem, že Pardubice doteď pivní festival neměly. Dlouho nám to vrtalo hlavou, až jsme se rozhodli, že s tím něco uděláme.

Věděli jsme přesně, co chceme a jak to chceme. Pohodový pivní festival s širokou nabídkou kvalitních piv od řemeslných pivovarů. K tomu dobré jídlo. Zajímavou muziku. A nejlépe v nějakém originálním prostředí.

S tím místem to bylo rychlý. Koukli jsme z hospody „U toulavé pípy“ oknem přes Chrudimku a řekli: „Mlýny“. No nebylo co řešit. Ikonickou Gočárovu stavbu před pár roky koupili Smetanovi a součástí jejich úžasných plánů je i maximální oživování a otevírání celého prostoru lidem a akcím všeho druhu. Což krásně souznělo s našimi záměry. Smetanovi nám vyšli maximálně vstříc – díky moc. Hezky jim za to Mlýny oživíme… A trochu je nachmelíme… A vida – máme název pro náš festival: odteď (až na věky 🙂 ) NACHMELENÉ MLÝNY!

A okamžitě začaly padat nejrůznější nápady, co všechno na festivalu bude a co všechno tam chceme… No, trochu jsme se tím zahltili. Trochu dost. Dokonce až tak, že to chvíli vypadalo, že žádný festival nebude. Dali jsme si pár měsíců pauzu a potom se do toho pustili znovu a trochu střízlivěji.

Termín: přemýšleli jsme taky chvíli, že první ročník prostě odložíme až na další rok (2020) a pěkně z jara se do toho pustíme. Ale ne. Odklady patří na hnůj, se říká. Takže hned po prázdninách. Nevěřili byste, jak je složitý vybrat nějaký vhodný termín. Každý víkend něco je. Vinařská noc, Perštejn fest, Retroměstečko, plochá dráha… Volba nakonec padla na sobotu 14. září 2019. V kolizi s Retroměstečkem a dalšími dvěma menšími akcemi. No doufali jsme, že i tak lidi přijdou… A ještě to počasí…

Lidi přišli. Přišlo jich hodně. A bylo nádherně. Podpořilo nás svou účastí 13 řemeslných pivovarů – děkujeme. Festival se náramně podařil. Včetně hudebního line-upu – od každého trochu, pro každého něco. S parádní peckou na závěr – Volanti svou energií rozpohybovali celé Mlýny. Jo speciálně klukům z Volantu bychom chtěli taky poděkovat. Když jsme je někdy v březnu oslovili, tak jsme neměli v ruce nic – jen termín a nepříliš určité představy. A odpověď? „Jasně, zahrajeme tam! Pardubice přeci…“.

Děkujeme za podporu všem, kteří nám vyšli vstříc. Už máme v hlavě další ročník – 12. září 2020 – a nejspíš i něco mezi tím… A spoustu věcí, které chceme vylepšit. Uvidíme se?